Ваш кошик покупок ще порожній!
Дата публикації: вівторок, 28 грудня 2021 р.
Як доглядати за італійським взуттям?
Італійське взуття — продукція, якість якої відома у всьому світі. Це не просто гарант натуральної шкіри чи бездоганної фурнітури. Італійське взуття — це про особливий стиль, підхід до одягу та свого образу. Додавши в щоденний аутфіт італійське взуття, ви завжди випромінюватимете бездоганність. Але якісні речі потребують догляду, щоби прослужити вам кілька сезонів.
Правильний догляд за італійським взуттям навесні та влітку
Коли холоди відступають, так хочеться якнайшвидше перевзутися. Прибрати важкі чоботи та дістати улюблені кросівки та витончені туфлі. Але потім дивимося у вікно й розуміємо всю примхливість весни. Сонячний ранок, дощовий день, холодний вечір та постійна сльота. Влітку стає простіше, але липневі грози можуть стати приводом для занепокоєння. Дотримуйтесь простих правил догляду за італійським взуттям навесні та влітку:
- Спочатку подумайте над правилами зберігання чобіт. Перед тим, як відправити улюблені пари на зимівлю до шафи, очистіть та висушіть їх. Бажано італійське взуття, незалежно від сезону, зберігати в спеціальних мішечках (сумочках) та коробках.
- Коли ви дістали улюблену пару на теплий сезон, її необхідно очистити від пилу, який міг накопичитися за холодний період. Для замші, нубуку, текстилю використовуйте щітку з м’якою щетиною, а гладку та лаковану поверхню можна очистити сухою серветкою без ворсу. Особливу увагу приділяйте дрібним деталям, тиснення та перфорації, які найбільше схильні до забруднення.
- Використовуйте водовідштовхувальні засоби, які захистять від дощу та сльоти. Це може бути просочення або спрей. Уважно читайте інструкцію та дотримуйтесь рекомендацій. Обов’язково переконайтеся, що цей засіб підходить для верхнього матеріалу.
- Повертаючись додому, особливо у вологу погоду, заздалегідь подбайте про стан італійського взуття. Якщо є забруднення, очистіть. Якщо туфлі мокрі, висушіть природним чином, але не ховайте відразу у закриту полицю.
Правильний догляд за італійським взуттям восени та взимку
Восени та взимку ворогами італійського взуття є не лише опади, а й низька температура, яка може зашкодити верхньому матеріалу. Крім використання водовідштовхувальних засобів, радимо прислухатися до інших рекомендацій:
- для просушування черевиків або чобіт використовуйте колодки з дерева, які не шкодять матеріалу (не використовуйте фен, радіатори, електричні прилади з нагрівальними елементами);
- захисний крем необхідно використовувати за 2–3 години до виходу, щоби засіб встиг просочитися;
- не забувайте про водовідштовхувальні засоби, які захистять верхній матеріал виробу, але акуратно дотримуйтесь інструкцій;
- у період ожеледиці на італійське взуття можуть потрапити реагенти, яким обробляють дороги, але захистити шкіру від їхнього впливу допоможе спеціальний віск;
- якщо підошва зроблена зі шкіри, краще додатково встановити профілактику;
- вибирайте засоби італійського взуття перевірених виробників, щоб отримати ефективний результат і не пошкодити черевики.
Як доглядати італійське взуття з гладкою поверхнею?
Гладка шкіра — узагальнена назва верхнього матеріалу італійського взуття, який досягається за допомогою спеціальної обробки. Гладка шкіра виглядатиме стильно і красиво, але якщо за нею правильно доглядати. Якщо з’явилися забруднення, їх необхідно очищати одразу, а також сушити природним чином. Для полірування найкраще використовувати бавовну або мікрофібру без ворсу. Але якщо вивести пляму не вдається, краще звернутися до хімчистки. Не рекомендується самостійно ремонтувати пошкодження, можете нашкодити ще більше, тому одразу несіть туфлі в майстерню. Вибирайте засіб, який буде відповідати типу та кольору гладкої шкіри.
Як доглядати італійське взуття з лакованою поверхнею?
Протирати італійське взуття з лакованою поверхнею варто клаптем із фланелі або оксамиту. Не варто використовувати губки або щітки, оскільки це може подряпати верхній матеріал. Також не варто використовувати фен або електричні сушарки: є можливість, що шкіра почне тріскатися.
Рекомендується регулярно використовувати зволожуючі засоби для догляду за лакованою поверхнею. Якщо італійське взуття без тиснення, можете спробувати зволоження вазеліном (нанести засіб ватним диском, змити теплою водою і м’яко відполірувати поверхню сухою ганчіркою без ворсу). Особливу увагу варто приділяти зберіганню та транспортуванню італійського взуття: використовуйте дерев’яні колодки або зім’ятий папір. Майстри не рекомендують носити лаковану пару щодня, а також радять у разі важких забруднень та пошкодженнях одразу відносити улюблену шкіру професіоналам.
Правила догляду за металізованою та кольоровою шкірою
Металізована та кольорова шкіра — яскраве та стильне рішення, яке призведе свого господаря до успіху. Однак це дуже примхливий матеріал. Якщо металік потріскається, відновити його буде неможливо, тому так важливо відразу почати грамотно доглядати улюблене італійське взуття.
Майстри рекомендують засоби догляду:
- щітка (обов’язково м’яка, краще запитати чи підходить для кольорової шкіри);
- водовідштовхувальний спрей (з позначкою для тонкого матеріалу);
- просочення;
- крем (безбарвний або з вмістом кольорового пігменту).
Для металіка краще підійде безбарвний крем, а для конкретного відтінку (наприклад, синього) можна подивитися засіб із пігментом. Це навіть допоможе оновити колір, але рекомендуємо використовувати пігмент, тільки якщо впевнені, що обробите верхній матеріал правильно. В інших випадках рекомендуємо оновлювати колір у майстерні.
Як доглядати взуття з декоративним тисненням?
Італійське взуття з декоративним тисненням — популярне рішення, якщо завдання передати відтінки та фактури рептилій. Це виглядає аристократично та дорого. Найчастіше тиснення наноситься на гладку шкіру, яка стійка до бруду та вологи. Але перед першим виходом рекомендують обробити верхній матеріал для поліпшеного захисту. Багато в чому поради щодо догляду за італійським взуттям із декоративним тисненням повторюють рекомендації щодо догляду за гладкою шкірою. Але радимо особливу увагу приділяти тисненню, особливо під час нанесення крему та полірування.
Як доглядати за італійським взуттям із замші та нубуку?
Для італійського взуття із замші та нубуку підвищена вологість, волога та вода — головні вороги. Щоби запобігти можливим проблемам, як тільки купили черевики або туфлі обробіть їх водовідштовхуючим засобом. Це важливо зробити відразу, щоби засіб добре ввібрався (в ідеалі за добу до першого виходу, але можна й за три години). Розпорошувати необхідно на відстані 30 см, покриваємо весь верхній матеріал.
Нубук і замша — красиві, але складні матеріали, яким потрібний особливий догляд. Щоб улюблена пара взуття виглядала бездоганно, вам знадобиться спеціальна щітка для замші та нубука, шампунь, що очищає, водовідштовхуючий спрей. Якщо є сильні забруднення на рантах (частина, де зустрічаються верх і підошва), можете використовувати стару зубну щітку. Очистити італійський нубук і замшу просто: розпорошуємо шампунь, чекаємо 30 хвилин, чистимо спеціальною щіткою, покриваємо водовідштовхуючим засобом, даємо висохнути.
Італійське взуття з декоративними елементами з хутра: правила догляду та зберігання
Делікатний догляд — головне правило для італійського взуття з ворсом і хутром Делікатний догляд може бути простим:
- Дочекайтеся, коли забруднення підсохнуть та очистіть поверхню м’якою щіткою. Якщо забруднення сильні, використовуйте шампунь для ворсу згідно з інструкцією.
- Після чищення та сушіння, варто обробити верхній матеріал водовідштовхуючим аерозолем. Якщо хутро довге, краще уникати попадання бризок.
- Розчісувати ворс бажано регулярно, тоді італійське хутро завжди виглядатиме дивовижно.
Не варто використовувати жорсткі щітки та губки, оскільки можна пошкодити верхній матеріал. Щоби зберегти первозданний вигляд ворсу та декоративних елементів із хутра, бажано не носити одяг до підлоги.
Як доглядати за італійським взуттям із текстильних матеріалів?
Не використовуйте пральну машинку, якщо хочете, щоби кросівки та кеди прослужили вам довгий час. Також пам’ятайте, що текстиль найкраще підходить для сухої погоди, тому вибирайте його на сезон Весна-Літо. Якщо італійське взуття промокло, не використовуйте батарею, фен, електричні сушарки. Кеди чи босоніжки можуть деформуватися.
Чистити текстиль можна щіткою з жорстким ворсом, але краще почекати, поки бруд підсохне. Якщо це не допомогло, використовуйте шампунь або піну для текстилю. Також можна виготовити розчин у домашніх умовах (на 200 мл теплої води візьміть 3 ч.л. господарського мила та 5 крапель нашатирного спирту), але такий метод краще використовувати лише для видалення старих плям.
З огляду на те, що навіть у теплу пору року бувають дощі, рекомендуємо використовувати водовідштовхувальний аерозоль. Для просочення добре підійде лосьйон-активатор, який допоможе відновити колір. Але уважно читайте інструкцію перед використанням.