Як доглядати за шкіряним взуттям? Повне керівництво

Шкіряне взуття — обов’язковий атрибут у гардеробі кожного фешіоніста. Людина, яка одного разу одягла якісні туфлі зі шкіри, уже не зможе відмовити собі задоволення носити тільки найкраще. Італійське шкіряне взуття — синонім якості, довговічності, комфорту. Щоб улюблена пара довше зберігала ці властивості, за нею потрібно доглядати. Але як зробити це правильно, адже поради з інтернету можуть не тільки виявитися марними, але й зашкодити шкірі? Ми пропонуємо повний керівництво із догляду за шкіряним взуттям, яке допоможе зберегти й навіть відновити улюблені черевики або босоніжки.
Как ухаживать за кожаной обувью: женские белые кожанные туфли Как ухаживать за кожаной обувью: мужские синие кожанные туфли

Інструментарій: що вам знадобиться для догляду за шкіряним взуттям?

Усі засоби догляду можна умовно поділити на кілька категорій: очищення, зволоження, зберігання. Розглянемо все за чергою.
Как ухаживать за кожаной обувью: чистка коричневых кожанных туфлей

Інструментарій для чищення

Щоб очистити забруднення, вам знадобиться низка інструментів:
  1. 1. Для очищення сухого бруду. Нерідко майстри радять чистити шкіру, коли забруднення на ній підсохнуть. Це дає змогу безпечніше видалити бруд. Бавовняна серветка делікатно очистить пил і невеликі плями. Дерев’яна щітка з помірно м’яким ворсом допоможе видалити серйозніші забруднення. Тонка щіточка з дерев’яною основою допомагає видалити плями у важкодоступних місцях.
Как ухаживать за кожаной обувью: чистка кожанных туфлей
Как ухаживать за кожаной обувью: чистка кожанных туфлей щеткой
  1. 2. Для вологого чищення. Виробники засобів для чищення шкіряного взуття пропонують великий вибір. Різниці між ними особливо немає, тут питання лише в тому, чим зручно вам користуватися. Є піни, креми, шампуні. Також доречним буде придбати губку-просочення, яку використовують не тільки для нанесення крему, але і для чищення.

Інструментарій для зволоження

Как ухаживать за кожаной обувью: чистка кожанных туфлей кремом

Це умовна назва категорії, але шкіряне взуття постійно потребує догляду. Особливо якщо ви його носите кожен день. Тут вам також знадобиться низка засобів:

  • • водовідштовхувальний засіб;

  • • крем (обов’язково перевірте, щоби він підходив до типу шкіри);

  • • віск, якщо шкіра гладка;

  • • спрей відновлення кольору.
Как ухаживать за кожаной обувью: уход за кожанной обувью
Обов’язково дотримуйтесь інструкцій виробника, щоби не зіпсувати улюблені кросівки.

Інструментарій для зберігання

Це найболючіша тема більшості модниць, особливо якщо зібралася вже солідна колекція італійського шкіряного взуття. У чому її не зберігають: коробки, пакети, вакуумні мішки. Але це не тільки незручно, але може зіпсувати вашу найкращу пару. Для зберігання шкіряного взуття вам знадобляться:

  1. 1. Дерев’яні або пластикові колодки. Це допоможе зберегти початковий вигляд, позбавить вас можливих подряпин або складок. Для чобіт знадобляться також спеціальні вставки з картону чи пластику.

  2. 2. Сумки для зберігання. Найчастіше під час покупки продукції іменитого бренду ми отримуємо сумочку або мішечок для зберігання. Це найкраще рішення, щоби сховати шкіряне взуття на сезон. Аналогом можуть стати оригінальні коробки, пластикові або картонні, спеціально призначені для цієї мети.
Как ухаживать за кожаной обувью: хранение кожанной обуви

Що важливо зробити відразу після покупки шкіряного взуття

Попереджений, значить озброєний. Найкращий опис підготовки нової пари відразу після покупки. Тут вам знадобиться м’яка серветка без ворсу, крем-просочення або спрей і водовідштовхувальний засіб. Спочатку пройдіться серветкою, щоби видалити можливий пил, який зібрався в магазині. Потім етап просочення. Ви можете довірити його професіоналам із майстерні або здійснити самостійно. Для цього потрібний крем-просочення або віск. Важливий момент: обов’язково підбирайте засіб під колір та тип шкіри!
Как ухаживать за кожаной обувью: мужские кожанные туфли Как ухаживать за кожаной обувью:мужские кожанные кроссовки Как ухаживать за кожаной обувью: мужские кожанные ботинки
Зачекайте 2–3 години, поки засіб вбереться. Якщо залишилися залишки, приберіть серветкою без ворсу. Краще, якщо просочення залишиться на добу, але кілька годин буде достатньо. Потім необхідно обробити поверхню водовідштовхувальним засобом. Тут також бажано дати достатньо часу для того, щоби спрей добре просочився. У такий спосіб ми зробили шкіру м’якшою та захистили її пори від попадання шкідливих реагентів та солі.
Как ухаживать за кожаной обувью: женские черные кожанные ботинки Как ухаживать за кожаной обувью: женские бордовые кожанные ботинки Как ухаживать за кожаной обувью: женские кожанные босоножки
Зимові пари потребують ще одного етапу й бажано почати саме з нього. Профілактика або гумовий накат знайома кожному фанату шкіряного взуття. У більшості випадків туфлі, черевики, чоботи постачаються зі шкіряною підошвою, яка є більш чутливою, особливо в умовах холодної пори року. По-перше, це слизько. По-друге, речовини, якими посипають комунальники лід, негативно впливають на матеріал. Чим допомагає профілактика? Тонкий шар спеціальної гуми повторює силует взуття, захищає матеріал та запобігає ковзанню. Накат роблять у майстернях. Там же можна замовити просочення та обробку. Рекомендуємо профілактику не тільки для зимового шкіряного взуття, але і для демісезонного. Сира погода негативно впливає на текстуру матеріалу та накат його захистить.

Як доглядати за шкіряним взуттям щодня?

Регулярність — обов’язкова умова не тільки для формування звички, але і для безпеки нашого взуття. Якщо хочете, щоби білі кросівки або класичні туфлі довше зберігали початковий вигляд, варто доглядати за ними систематично. Тобто прийшли додому та привели шкіряне взуття у відповідний вигляд. Для цього достатньо виконувати прості рекомендації:
Как ухаживать за кожаной обувью: женские кожанные сапоги
  1. 1. За прогулянку поверхня накопичила вуличний пил, а може й деякі забруднення. Їх потрібно видалити бавовняною серветкою без ворсу. Для важкодоступних місць використовуйте спеціальну щіточку.

  2. 2. Якщо на вулиці сиро та туфлі промокли, або ви вступили в калюжу та залишилися плями, необхідно дати їм час просохнути природним чином. Насильне сушіння може деформувати матеріал.

  3. 3. Коли забруднення видалено, необхідно пройтися вологою серветкою. Після цього добре пройдіться сухою ганчіркою, ніби поліруєте поверхню. Це схоже на збирання пилу будинку. Спочатку сухе прибирання, потім вологе, потім насухо витираємо, щоби не було розлучень.

  4. 4. Якщо забруднення не зникли, скористайтеся спеціальним шампунем або піноутворюючим засобом. Використовуйте лише той шампунь, який відповідає характеристикам ваших кросівок чи черевиків.

  5. 5. Не забувайте про крем або віск. Цей пункт не можна пропускати, оскільки він допомагає зробити матеріал м’якшим і покращує його стійкість перед зовнішнім впливом. Після просочення бажано не чіпати чоботи або черевики 10–12 годин, щоби засіб добре ввібрався. Зазвичай достатньо ночі та зранку ви зможете знову вдягнути улюблену пару.
Как ухаживать за кожаной обувью: чистка и уход за кожанной обувью
Зверніть увагу! Якщо це ваші улюблені туфлі та ви носите їх день у день, є висока ймовірність, що вони швидко втратять первозданний вигляд. Щоби цього не допускати, візьміть за звичку ритуал із догляду щодня. Особливу увагу приділяйте догляду за білим взуттям. Якщо матеріал кросівок ще впорається з ударами долі, то туфлі та босоніжки — не факт. Біла поверхня швидше мажеться, тому її частіше доведеться мити. Для цього використовуйте дуже м’яку губку. Щоби відполірувати поверхні, візьміть оксамитову серветку. Крем використовуйте лише прозорий або з позначкою «білий».

Як правильно мити й сушити шкіряне взуття

Помити кеди під проточною водою, набити їх папером або поставити сушитися на батарею — найпоширеніша помилка під час догляду за шкіряним взуттям. Мити й сушити улюблену пару, щоби вона залишалася в безпеці, потрібно вміти.
Как ухаживать за кожаной обувью: чистка и уход за кожанными кроссовками

Розглянемо основні рекомендації:

  • • не мити під проточною водою (ні теплою, ні прохолодною);

  • • використовувати місткість із теплою водою, але тільки для змочування бавовняної серветки;

  • • добре віджимаємо серветку й дуже швидко проходимося поверхнею;

  • • якщо забруднення серйозні, зробіть мильний розчин (намильте руками у воді мило);

  • • мило має бути без барвників та ароматизаторів, але досить делікатне (підійде дитяче чи антибактеріальне);;

  • • починаємо мити з підошви, танкетки та підбору, плавно переходячи в зону шкарпетки та п’яти;

  • • не допускаємо попадання вологи всередину (якщо таке трапилося, витираємо відразу сухою ганчіркою).
Как ухаживать за кожаной обувью: кожанные кроссовки
Тепер про те, як правильно висушувати шкіряне взуття. Жодних батарей, фена, електричних сушарок. Тільки за кімнатної температури без попадання прямих променів сонця. Використовуйте дерев’яні або пластикові колодки, щоби поверхня не була деформована. Якщо таких немає, можна використати газету. Але саме газетний папір, не офісний. Останній дуже щільний та жорсткий, через що на поверхні можуть з’явитися складки. Бажано виділити на сушіння приблизно 12 годин, цього буде достатньо, щоби матеріал висох і не деформувався.

Як відновити вироби зі шкіри

Як би дбайливо ви не ставилися до улюблених чобітків, однаково є ризик отримати подряпину, тріщину або заломи. Це не тільки зіпсує їх зовнішній вигляд, але також кине тінь на увесь ваш лук. Щоби цього не допустити, потрібно своєчасно відновлювати поверхню і дбати про матеріал.
Как ухаживать за кожаной обувью: восстановление изделий из кожи

Як позбутися подряпин на шкіряному взутті

Как ухаживать за кожаной обувью: восстановление цвета на изделиях из кожи
Подряпини на шкірі — найпоширеніша проблема для поціновувачів високої якості. Поїздка на громадському транспорті, черга в магазині, нерівна дорога — причин може бути безліч, але проблема залишається одна й досить серйозна. Розглянемо основні варіанти, які можуть допомогти виправити ситуацію:
Как ухаживать за кожаной обувью: царапины на изделиях из кожи
  1. 1. Найпростіший і найбезпечніший спосіб — спеціальний засіб, який можна знайти за запитом «рідка шкіра». У засобі спеціальний склад, який дає змогу замаскувати подряпини та потертості. Навіть глибокі подряпини можна легко приховати рідкою шкірою. Виробники пропонують різноманітність відтінків, тож підібрати свій варіант буде просто. Використовувати рідку шкіру потрібно за інструкцією: нанести, почекати 20 хвилин, відполірувати бавовняною серветкою без ворсу.
  1. 2. Безбарвний віск для взуття допоможе виправити проблему, але вже не так ефективно. Він вирівнює поверхню та дає змогу її відполірувати. Також віск подарує гарний блиск, що особливо ефектно виглядає на чоловічих туфлях. Найкращою ідеєю буде поєднання воску та рідкої шкіри. У такому разі варто нанести спочатку віск, дати йому повністю вбратися, а потім нанести рідку шкіру. Обов’язково дайте черевикам висохнути природним засобом, а потім відполіруйте поверхню м’якою серветкою.

  2. 3. Спиртовий маркер не є найбезпечнішим засобом, але й він допоможе виправити ситуацію, якщо під рукою нічого більше не виявилося. Але важливо вибирати маркер під ваш відтінок, щоби не зіпсувати чоботи чи кросівки. Нанесіть на поверхню маркер, дайте підсохнути, а потім обробіть верх водовідштовхуючим спреєм або кремом. Тут також дуже важливо дати матеріалу висохнути природним засобом. Після цього достатньо буде відполірувати.
Как ухаживать за кожаной обувью: восстановление изделий из кожи от царапин
Якщо подряпини не дуже глибокі, вам може допомогти оливкова олія. Це натуральний засіб для розгладження шкіри. Достатньо нанести кілька крапель на ватний диск, протерти подряпину й дати поверхні висохнути. Наносити олію бажано круговими рухами. Оливкову олію можна використовувати для розм’якшення матеріалу.
Але на жаль, вона не є універсальним рішенням. Для білого матеріалу використовувати його потрібно обережно. З невеликими потертостями та неглибокими подряпинами на білих кросівках допоможе впоратися звичайна зубна паста, але не гелева. Досить нанести невелику кількість пасти та добре розтерти круговими рухами.

Як розгладити складки на шкіряному взутті

Якщо регулярно носити шкіряне взуття, на ньому з’являться заломи та складки. І тут питання не в тому, як ви носите лофери. Це особливість матеріалу. Деякі миряться з цим фактом і навіть підбирають свій лук відповідно до недосконалості черевиків, а деякі здаються й купують нову пару. Насправді кожен фешіоніста знає, як виправити неприємні заломи.
Как ухаживать за кожаной обувью:заломы на кожанной обуви
Є два способи впоратися з проблемою, але вони мають спільні моменти. Це праска та щільний рушник. Згідно з першим варіантом, у кросівки або черевики поміщаємо старі шкарпетки. Згідно з другим варіантом, усередину вкладається газетний папір. Тут як кому зручно.

Важливий момент! Спочатку перевірте спосіб на непотрібній ділянці шкіри, оскільки потужність праски може відрізнятися.
Как ухаживать за кожаной обувью: восстановление изделий из кожи от заломов
Увімкніть режим «пара» на своїй прасці. Додайте води, якщо це потрібно. Потім візьміть вологу бавовняну серветку та покладіть її зверху заломів. Акуратно пройдіться поверхнею, розгладжуючи заломи та нерівності. Не перестарайтеся, щоби не пошкодити матеріал. Дайте парі висохнути природним чином. Після сушіння нанесіть крем та відполіруйте.

Як зберігати шкіряне взуття в міжсезоння?

Ми вже говорили, що для зберігання важливо використовувати колодки (дерев’яні чи пластикові) та коробки (або мішечки) від виробника. Також на просторах інтернет-магазинів можна знайти спеціальні кейси для зберігання кількох пар. Але як би ви не зберігали шкіряне взуття, якщо ви не підійде грамотно до підготовки, результат може бути плачевним.
Перший крок — очищення. Скористайтеся шампунем та почистіть взуття за рекомендаціями вище. Переконайтеся, що не залишилося жодних плям чи забруднень.

Другий крок — відновлення. Упродовж зими в чобіт можуть відлетіти набійки, зламатися підбори або з’явитися подряпини. Уважно огляньте поверхню. Якщо необхідно, віднесіть чоботи чи черевики в ремонт. З літніми парами варто поступати так само.

Третій крок — зберігання. Якщо немає спеціальних колодок, скористайтеся газетним папером, але запакуйте так, щоби не виникло заломів. Бажано кожен предмет обернути тонкою тканиною, щоби не було потертості.
Как ухаживать за кожаной обувью:хранение изделий из кожи

ТОП-5 заборон під час догляду за шкіряним взуттям

Как ухаживать за кожаной обувью:хранение и уход за изделиями из кожи
  1. 1. Не можна мити взуття під проточною водою. Тим паче під гарячою. Мити в місткості із гарячою водою теж заборонено.

  2. 2. Не сушити на батареях, феном або електричними сушарками.

  3. 3. Не можна залишати на поверхні реагенти, якими посипають дорогу взимку.

  4. 4. Не прати в пральній машинці. Навіть у спеціальному мішечку. Навіть на делікатному режимі.

  5. 5. Не чистити щіткою з дуже жорстким ворсом. З’явиться багато подряпин і рідка шкіра не виправить ситуацію.

Чек-лист з догляду за шкіряним взуттям

Загальне

  1. 1. Вибирайте ваш розмір, щоб нога почувалася комфортною.

  2. 2. Відразу після покупки підготуйте шкіряне взуття: просочення та водовідштовхувальний засіб.

  3. 3. Використовуйте для чищення щітки лише з м’яким ворсом.

  4. 4. Використовуйте засоби (рідка шкіра, креми, спрей) лише під колір та тип шкіри.
Как ухаживать за кожаной обувью:очистка обуви из кожи

Очищення

  1. 1. Очищайте шкіряне взуття після кожної прогулянки.

  2. 2. Якщо промочили ноги, зачекайте, поки матеріал підсохне.

  3. 3. Для миття використовуйте місткість із теплою водою.

  4. 4. Використовуйте спеціальні шампуні чи мило без ароматизаторів чи барвників.

  5. 5. Очищати поверхню лише бавовняною серветкою або спеціальною щіточкою

Догляд

  1. 1. Оновлюйте колір рідкою шкірою.

  2. 2. Усувайте подряпини та заломи вчасно.

  3. 3. Перед використанням будь-якого засобу перевіряйте його на прихованій або непотрібній ділянці шкіри.

Зберігання

  1. 1. Використовуйте дерев’яні або пластикові колодки для зберігання.

  2. 2. Зберігати шкіряне взуття краще в оригінальних коробках та мішках.

  3. 3. Обгортайте кожен предмет у тонку тканину або газетний папір.

Напишіть свій коментар