Чек-лист Galante: як доглядати за взуттям із замші будь-якої пори року

Взуття із замші м’яке й бархатисте. Вона виглядає дуже стильно та красиво. Але ця тканина має свій характер. З нею потрібно дуже дбайливо поводитися, оскільки тканина марка й навіть палець може залишити свій слід. Саме тому мало хто може собі дозволити насолоджуватися взуттям із замші через складність догляду. Однак, якщо робити все грамотно, проблем із доглядом чи носінням взуття із замші не буде. Сьогодні розкриємо всі секрети про догляд за взуттям із замші.

Тканина замша: характеристики та особливості

Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - женские красные замшевые туфли Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - женские бежевые замшевые ботинки Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - женские черные замшевые ботинки
Замша — делікатна та дорога тканина, яку використовують для створення одягу, взуття, аксесуарів. Попри різновиди матеріалу, для створення взуття використовують лише split suede та full-grain. Розглянемо докладніше, щоби зрозуміти, у чому різницю і який підвид краще вибрати собі.
Split suede створюють на основі спилка. Це шар натуральної шкіри, який потім обробляють. Її переваги: ​​бархатиста, ніжна та м’яка поверхня. Деяким дуже подобаються її тактильні властивості. Однак, не завжди можна помітити в характеристиках виробу інформацію, що це саме цей підвид замші. Переважно це пов’язано з простотою обробки матеріалу, через що коштує вона недорого. Якщо ми говоримо про мас-маркет, то практично завжди вироби будуть шитись саме зі спилкового матеріалу. Це вироби із середнім цінником, які довго служать та залишаються дуже красивими.

Позначку full-grain використовують і для замші, і шкіри. Водночас замша full-grain коштує в рази дорожче, ніж шкіра, оскільки на неї йде більше ресурсів. Матеріал виготовляють зі шкіри, у якій попередньо зберігають зовнішню частину. Однак лицьовою стороною тканини стає саме шорстка поверхня, яка насамперед межувала з внутрішнім шкірним шаром. Цей підвид найчастіше створюють із теля або антилопи куди. Переваги цього матеріалу у високому рівні естетичних та експлуатаційних властивостей. Замша full-grain еластична і зносостійка, тому вона набагато приємніша й комфортніша в носінні. З огляду на характеристики цінник у неї теж відповідний, тому італійські виробники взуття віддають перевагу саме цій замші.
Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - женские замшевые сапоги
Також на ринку представлена ​​штучна замша, яка все більше набирає популярності. Нові технології дають змогу створити настільки якісний штучний матеріал, що його не відрізнити від натурального.

Замша чи нубук: у чому різниця?

Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - мужские синие замшевые мокасины Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - мужские замшевые кроссовки Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - мужские бежевые замшевые туфли
Замша та нубук виробляють зі шкур великих рогатих тварин, тому їх так часто плутають. У випадку з нубуком для вироблення застосовують технологію хромового дублення. Також нубук шліфують дрібними абразивними матеріалами. Це дає змогу досягти ефекту короткого ворсу, але тканина вже не так добре тягнуться. Але обидві тканини будуть засолюватися, якщо неправильно доглядати поверхню. Пориста структура пропускає повітря, що добре для шкіри, але може бути незручним, оскільки нубук не любить вологу.
Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - мужские замшевые коричневые туфли

Принципова різниця в таких характеристиках:

  • • нубук можна купити недорого;

  • • нубук вимагає більш дбайливого догляду, а термін його служби менший;

  • • обидві тканини погано реагують на вологу, але нубук чутливіший;

  • • нубук обробляють тільки з одного боку, тому він грубіший;

  • • ворсистість нубуку вище;

  • • бархатиста поверхня у замшевого взуття з обох боків, а в нубука — тільки з одного;

  • • нубук щільніший, тому гірше тягнеться;

  • • для виготовлення нубука використовують шкіри рогатої худоби, а для замші — шкіру лося, антилопи або оленя;

  • • різні методи вироблення (жирової та хромової відповідно).

Що потрібно зробити відразу після покупки замшевого взуття

Гарні туфлі вже приїхали з кур’єром і їх не терпиться одягнути? Ми розуміємо ваше бажання, але не можна одягати замшеве взуття одразу після покупки. Її потрібно підготувати до перешкод, які на неї очікують у майбутньому. Якщо вийти в замшевому взутті без попередньої обробки на вулицю, особливо взимку, чоботи або черевики можуть відразу втратити товарний вигляд.
Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - нанесение средства на замшевую обувь

Щоби цього не допустити, виконайте рекомендації:

  1. 1. Коли дістали пару з коробки, перевірте наявність пилу. Якщо купували в магазині з вітрини, взуття може бути вкрите невеликим шаром пилу. Це не страшно, просто почистіть її м’якою щіткою.

  2. 2. Наступний етап підготовки замшевого взуття — просочення. Бажано нанести просочуючий засіб, щоби пом’якшити замшу. Це може звичайне безбарвне просочення. Після цього шару зачекайте 2–3 години, щоби засіб добре ввібрався.

  3. 3. Найважливіший крок — обробка водовідштовхуючим засобом. Бажано використовувати спрей, оскільки він краще проникатиме в пористу поверхню. Після першої обробки зачекайте кілька годин. Коли перший шар підсохне, нанесіть ще один. Після другого шару бажано зачекати 5 годин.
Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - чистка от пыли замшевую обувь
Оскільки первинна обробка триває тривалий час, її бажано проводити в другій половині дня. Якщо обробити взуття із замші ввечері, то в матеріалу буде достатньо часу, щоби добре всотався засіб і обсохло. Зверніть увагу, що не можна носити ту саму пару днів поспіль. Замша добре тягнеться, тому незалежно від погоди є ризик, що пара швидко втратить початковий вигляд і повернути його буде дуже складно.

Щоденний догляд за взуттям із замші

Щоденний догляд за взуттям із замші передбачає очищення та відновлення. Найголовніше правило — приводити взуття в порядок щоразу, коли повертаєтеся з прогулянки. Незалежно від того, зима на вулиці або літо, чоботи чи босоніжки потрібно упорядковувати відразу. Єдиний виняток — промокле взуття. Не можна чистити замшу у вологому стані. Це може остаточно зіпсувати полотно. Зачекайте, коли черевики підсохнуть і після цього приступайте до чищення. Сушити можна лише природним шляхом.

Для догляду за замшевим взуттям вам знадобиться особливий арсенал:

  • • шампунь, що очищає, для замші та нубука;

  • • водовідштовхувальний засіб;

  • • відновник кольору (спрей);

  • • фланелева серветка;

  • • щітка для замші;

  • • гумка.
Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - чистка щеткой замшевую обувь
Важливий момент! Ніколи не використовуйте для замшевого взуття засоби, які призначені для гладкої шкіри. Навіть якщо вам здається, що колір підходить. Універсальні креми, які нібито підходять під усі типи матеріалів, можуть зіпсувати поверхню. Відновити взуття із замші після такого випробування самостійно буде неможливо.

Як почистити замшу від бруду

Тепер переходимо до безпосереднього процесу. Для замші ідеально підходить сухе чищення, оскільки матеріал боїться води. Якщо можна позбавитися забруднень сухим методом, краще скористатися саме ним. У разі осідання пилу на взутті із замші достатньо провести фланелевою серветкою поверхнею. Вона легко та безпечно очистить верх.
Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - чистка замшевую обувь от грязи
Якщо ви виявили плями, то скористайтеся спеціальною гумкою. Це унікальний інструмент, який буквально створений для вередливого взуття. Маленький помічник за своєю суттю є губкою зі спеціальних абразивних частинок. Коли ми стираємо пляму гумкою виникає тертя й частинки проникають углиб матеріалу. Після стирання необхідно скористатися щіткою. Очищають поверхні лише проти ворсу. Щітка очищається не тільки крихти гумки, але й забруднення, які попередньо розщепили абразивні частинки. Гумкою можна користуватися тільки на абсолютній сухій поверхні. Якщо матеріал вогкий, то гумка не тільки не буде чистити, але й залишить свій слід. Його видалити буде набагато складніше.

Як вивести плями із взуття із замші

Не у всіх ситуаціях гумка може впоратися, тому важливо знати, як усунути сильні забруднення на поверхні. Тут є два можливі способи: сухе та вологе очищення. Розглянемо обидва варіанти.

Сухе очищення краще, щоби не допускати додатковий контакт із водою. Одним із поширених способів видалити плями із замші є скоринка чорного (або світлого) хліба. Він має бути обов’язково підсушеним.
Спочатку необхідно очистити поверхні від пилу щіткою або серветкою. Потім пляма протираємо скоринкою хліба, постійно позбавляючись бруду за допомогою щітки. Після цього потрібно потримати предмет під гарячою парою. Підійде звичайна праска з цією функцією або побутовий відпарювач. Гаряча пара відновить однорідність матеріалу та видалить залишки. Якщо такий спосіб не підійшов, рекомендуємо не експериментувати та вирушити до майстерні за допомогою експертів.
Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - чистка замшевую обувь от пятен
У процедуру вологого чищення входить мильний розчин та губка для замші (обов’язково для замші та нубука, не шкіри). Взуття із замші не стирається під проточною водою або в місткості. Тут важливо обробляти місце забруднення локально. Нанесіть шампунь чи піну на пляму, а потім губкою круговими рухами розподіліть засіб. Після цього потрібно промокнути поверхню сухою чистою тканиною з м’яким ворсом або фланелевою серветкою.

Не завжди плями так легко виправити. Сольові або жирові забруднення навряд чи візьме сухе та вологе очищення. Щоби видалити ці плями, доведеться піти на хитрість:

  1. 1. Зимові чоботи та черевики часто страждають через сіль та реагенти, якими посипають вулиці міста. Якщо підошву ми можемо попередньо захистити, зробивши накат, верх взуття не так просто врятувати. Рано чи пізно на поверхні з’являться сольові плями чи розлучення. Їх позбутися допоможе розчин. Візьміть 1 ст. нашатирного спирту (10 %) та розведіть його в чистій воді (4 ст.л) кімнатної температури. Змочіть ватний диск у розчині та промокніть пляму. Залиште до повного висихання. Краще почекати на ніч. Зранку очистіть поверхню щіткою для замші.

  2. 2. Жирні плями з’являються не так часто, але з ними складніше впоратися. Для усунення цих плям використовують сипучі засоби. Вам допоможе крохмаль, зубний порошок, тальк. Розглянемо на прикладі крохмалю. Насипте кукурудзяного крохмалю рівно стільки, щоби вийшов щільний шар, що виходить за межі забруднення. Зачекайте 2–3 години, струсіть крохмаль, почистіть щіткою.

  3. 3. Якщо це не допомогло або не знаєте походження плями, можна скористатися іншим методом. Зробіть кашку з нашатирного спирту (10 %) та крохмалю. Обидва інгредієнти з 1 ст.л Добре перемішайте, щоб не було серйозних грудочок. Нанесіть кашку на пляму й залиште висихати. Вам потрібно почекати, поки склад повністю висохне. Після цього почистіть туфлі щіткою з м’яким ворсом.
Якщо спеціальний шампунь або ці засоби не допомогли, краще звернутися до фахівця. Замша — вимогливий матеріал, тому краще не ризикувати з неперевіреними засобами.

Чи можна прати взуття із замші в пральній машині

Ми живемо у світі, де час дуже цінується. Ніхто не хоче вручну прати взуття, якщо можна його закинути в машинку й за пів години отримати чистеньку пару. Але чи можна прати один із найдорожчих матеріалів і чим це загрожує? Усі виробники в один голос стверджують, що замша погано переносить вологу. Якщо під час носіння чобіт взимку поверхня врятує водовідштовхувальний засіб, але в пральній машинці такий захист не допоможе.
Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - чистка светлой замшевой обуви
У деяких джерелах можна знайти інформацію, що можна прати замшу, але на делікатному режимі. Це стосується одягу, а не взуття. Замшеву спідницю випрати можна, а замшеве взуття немає. Єдиний виняток — кросівки, але намагайтеся використовувати та для них тільки сухе чи вологе чищення.

Як правильно сушити замшеве взуття

Такі дорогі матеріали, як замша та шкіра, потребують правильного підходу до догляду. У тому числі важливо розуміти особливості сушіння. Якщо неправильно сушити замшеве взуття, воно може потріскати або деформуватися. У деяких випадках може розсипатися підошва. Не так страшно носити замшеві чоботи взимку, як поставити їх сушитись біля батареї. Не можна використовувати фен, сушарки, радіатор
Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - сушка замшевой обуви
Особливості сушіння взуття — одна з причин, чому радять мати хоча б дві пари. Поки одна сушиться, можете надіти другу. Сушити замшеві черевики або туфлі потрібно лише природним шляхом. Використовуйте дерев’яні або пластикові колодки, щоби під час сушіння не деформувався верх. Якщо таких немає, можете використовувати папір, але й обережніше. Газетний папір м’якший, але може залишити друкарську фарбу. Якщо для черевиків це не страшно, то туфлі можуть бути зіпсовані. Офісний папір навпаки більш щільний, тому його складно зім’яти до потрібної форми. Через це можна пошкодити форму, але вона не залишить слідів. Вибирайте папір залежно від ситуації.
Обов’язково дайте повністю висохнути взуття. Не надягайте вологу або не висохлу пару, оскільки це поступово руйнуватиме структуру.

Особливості догляду за світлим та темним взуттям

Ще один нюанс при догляді замшевих виробів — колір. Саме на цей критерій варто спиратися, коли вибираєте засоби догляду. Пінки, спреї, шампуні, просочення мають насамперед підходити за кольором. Навіть якщо купуєте безбарвний засіб, рекомендуємо переконатися, що там є позначка для всіх кольорів. Деякі креми можуть мати масляну базу й через це на світлому матеріалі може виявитися жирна пляма.
Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - уход за темной замшевой обувью
З темними відтінками замшу все дуже просто. Дотримуйтесь наведених вище рекомендацій і виріб прослужить вам довго. Крім того, як можна відновити колір натуральними методами.

Відновити чорні босоніжки допоможе звичайна копірка, а повернути колір коричневим черевикам допоможе кашка з меленої кави. Щоби відновити колишній колір яскравих або світлих відтінків, краще не експериментувати та звернутися до майстерні.
У чому особливість світлої замші та як із нею справлятися? У жодному разі не використовувати засоби для шкіри або текстилю, лише спеціалізовані продукти. Бежеві та білі туфлі не можна прати або замочувати. Для чищення використовуйте спеціальний розчин (вода, перекис водню, нашатир в однакових пропорціях). Якщо купуєте нову білу пару, окремо купіть для неї губку та щітку, які ви використовуватимете тільки для неї. Також для світлої пари краще знайти окреме місце зберігання. І щодня, і зміну сезону.
Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - уход за светлой замшевой обувью

Як правильно зберігати вироби із замші

Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - хранение замшевой обувью
Правильний догляд за замшевим взуттям передбачає не тільки чистку, а і грамотне зберігання. Чи були у вас випадки, що навесні сховали чоботи та все було добре, а восени дістали пару, яка ніби зберігається не три місяці, а кілька років? Це поширена проблема, тому що мало хто готовий витратити час на правильне зберігання.

Ваше перше завдання — очищення. Вивчіть виріб, подивіться чи є забруднення чи плями. Якщо є, видаліть піноутворюючим шампунем. Якщо немає жодних забруднень, пройдіть поверхнею фланелевою серветкою, щоби видалити можливий пил. Обов’язково переконайтеся, що взуття із замші сухе й зовні, і всередині.
Влаштуйте технічний огляд пари. Перевірте, чи є заломи, подряпини, може коштувати замінити підбори або оновити накат підошві. Якщо є якісь недоліки, віднесіть спочатку чоботи до майстерні.
Как ухаживать за обувью из замши в любое время года - хранение замшевой обувьюв специальных чемоданах
Тепер, коли ми підготувалися до зберігання, настав час розібратися з правилами. Як доглядати замшеве взуття в міжсезоння? Купуйте дерев’яні або пластикові колодки або формоутримувачі. Це не найдорожчий атрибут правильного догляду, який прослужить вам довше і збереже початковий вигляд ваших улюблених лоферів. Бажано зберігати вироби в оригінальних коробочках або мішечках, але як варіант можете замовити спеціальні коробки з роздільниками. Вони дають змогу зберігати взуття під ліжком або на антресолях без шкоди матеріалу. Незалежно від способу, який ви оберете, кожен предмет важливо обертати тонким папером або тканиною.

Що не можна робити під час догляду за взуттям із замші?

  1. 1. Не можна використовувати засоби для гладкої шкіри. Це згубно позначиться на матеріалі.

  2. 2. Не можна прати вироби під проточною водою. Прати у місткості з водою теж не можна. Уникайте потрапляння води на поверхню.

  3. 3. Не застосовуйте засоби на олійній основі. Вони можуть залишати розлучення, які потім складно прибрати. Особливо грішать цим креми. Найкраще використовувати спреї для щоденного догляду.

  4. 4. Не надягайте вологе взуття. Якщо ваші чоботи промокли й не встигли висохнути природним шляхом, не варто посилено досушувати або просто надягати вологими. Це не тільки шкідливо для здоров’я, а й зіпсує структуру матеріалу.

  5. 5. Не можна сушити замшеве взуття на батареї або біля радіатора. Не можна сушити вироби за допомогою фену або електричних сушарок. Це негативно позначиться на матеріалі, а продукт може деформуватися.

  6. 6. Не прати в пральній машинці. Навіть кросівки. Навіть у делікатному режимі. Не кожен виріб виживе після такого прання. Ви ж не хочете ризикувати коханою парою?

  7. 7. Не залишати сіль та реагенти. У цього матеріалу пориста поверхня. Реагенти можуть проникати всередину та руйнувати структуру волокна зсередини.

  8. 8. Для зберігання не використовуйте вакуумні або поліетиленові пакети. У виробів пориста поверхня, якій потрібне повітря.

Чек-лист: довголіття замша

  • • Вибирайте взуття, яке підходить вам за розміром та способом життя.

  • • Після покупки пару необхідно відразу ж обробити: просочення та водовідштовхувальний засіб.

  • • Уникайте прямого контакту із водою.

  • • Необхідно чистити кросівки, туфлі та інші вироби одразу після повернення додому.

  • • Щітки та засоби догляду мають підходити за типом матеріалу та його кольором, але уникайте креми на масляній основі.

  • • Купуйте гумку для замші, яка стане вашим помічником у будь-якій ситуації та за різними ступенями забруднення.

  • • Сушити взуття із замші можна лише природним шляхом (ніяких батарей, радіаторів, фену або електричної сушарки).

  • • Використовуйте спеціальні колодки та формоутримувачі для чобіт, щоби виріб не деформувався.

  • • Не носіть ту саму пару днів поспіль, оскільки це значно скоротить термін її служби.

  • • Обирайте сухе чищення виробів.

  • • Якщо плями не вдасться видалити, зверніться до майстерні (самодіяльність може вбити такий дорогий матеріал).

  • • Тримайте взуття в оригінальних коробках або сумках.

  • • Вибирайте для зберігання відповідне місце (з гарним надходженням повітря без прямих променів сонця).

Напишіть свій коментар